Sport

Zlín, Sparta, Liberec – srovnání cen vstupenek na play-off 2018

7.3.2018

Boj o extraligový titul je tady!. Podívejme se na srovnání cen vstupenek ve Zlíně, Spartě a Liberci.

Začalo play-off hokejové extraligy a zlínští Berani se ho roce zúčastní. V předkole bojují s Olomoucí a doufám, že postoupí dál a zabojují o titul. Na začátku sezóny to vypadlo z pohledu soupisky poměrně bledě, ale hráči se semkli a v čele s kanonýrem Robertsem Bukartsem a famózním gólmanem Liborem Kašíkem skončili po základní části na velice pěkném 9. místě. Což je vzhledem ke kvalitě kádru, nedostatku sponzorů (kromě zlínského magistrátu, který ztrátu vždy pokryje) a zajímavým managementem dost dobrý výsledek.

V půlce sezóny jsem na Facebook psal příspěvek týkající se cen vstupenek na domácí zápasy. Porovnával jsem ceny s nejlepším stadionem v Česku, O2 arénou, kde hraje své zápasy HC Sparta Praha. Zlín v tomto srovnání propadl. Ceny vstupenek byly vyšší než v Praze. To bylo docela zarážející, když si porovnáme komfort v obou halách.

A když začalo play-off, tak se podívám na to, jak to vypadá teď. A do srovnání zařadím Liberec. Protože považuji O2 arénu a libereckou Home Credit Arénu za dvě nejlepší arény v Česku.

Berani Aukro Zlín

Ceny lístků na play-off se oproti základní části zvýšily. Na stání se oproti základní části zvedly o 20 Kč (130 Kč vs. 150 Kč). Sezení v katerogii B šlo nahoru o 30 Kč (190 Kč vs. 220 Kč) a v kategorii A o 50 Kč (280 Kč vs. 330 Kč). Cena klubových sedadel na P10 šly nahoru o 150 Kč (500 Kč vs. 650 Kč).

HC Sparta Praha

Ceny vstupenek na základní část a na předkolo play-off se na Spartě nemění.

HC Bílí Tygři Liberec

Tygři neuvádějí ceny lístků na základní část na svých webových stránkách. Mají tam již pouze ceny lístků na play-off. Ale to nevadí. Nás nyní nejvíce zajímají ceny lístků na play-off. Nejdražší vstupenka na klubová sedadla stojí 380 Kč. Sedadla k ledu 270 Kč.

Průměrná domácí návštěvnost 2017/2018

Sparta měla v základní části 2017/2018 nejvyšší průměrnou domácí návštěvnost (8 708 diváků). Zlín skončil na předposledním místě s průměrem 3 616 diváky na utkání. Liberec skončil v půlce tabulky na 6. místě s 5 457 diváky.

Srovnání cen vstupenek

Nejdražší vstupenka na play-off

Sparta – 895 Kč

Zlín – 650 Kč

Liberec – 380 Kč

Klubové sedadla

Zlín – 650 Kč

Liberec – 380 Kč

Sparta (Sparta Club) – 350 Kč

Vstupenka k ledu

Zlín – 330 Kč

Sparta – 310 Kč*

Liberec – 270 Kč

*lístek k ledu stojí i 350 Kč. Ale porovnával jsem to se Zlínem, kde 330 Kč stojí vstupenka k ledu na střed.

Klubové sedadla ve Zlíně stojí na play-off 650 Kč a v Liberci 380 Kč. To je rozdíl 270 Kč. Na Spartě dokonce jen 350 Kč (Sparta Club).

Lístek přímo k ledu stojí na Spartě 310 Kč (350 Kč). V Liberci 270 Kč. Ve Zlíně 330 Kč.

Celkové hodnocení

Napadá mě, jestli by se management zlínského hokeje neměl zamyslet nad tím, jestli je vhodné mít ve Zlíně vyšší cenu lístků než v O2 aréně a v liberecké Home Credit Aréně. O komfortu, zábavě a celkové atmosféře během utkání se vůbec nemusíme bavit.

Sparta i Liberec znají pojem „studentské vstupné“. Ve Zlíně se s tímto vůbec neoperuje.

V Liberci ani na Spartě nemusíte přemýšlet nad tím, kolik vrstev oblečení si na sebe na hokej vezmete, aby jste nezmrzli.

V obou arénách nemusíte přemýšlet nad tím, jestli když půjdete na WC, tak pravděpodobně nestihnete začátek další třetiny. Nebo když vezmete holku na hokej, abyste se nemuseli stydět nad tím, že ji pošlete na WC a ona bude čekat půl hodiny na chodbě, než se na ni dostane řada. Taky je možné, že mezitím uteče, nebo zmrzne, ale to už je na další téma. O tragických bufetech a sedáčkách ani nemá cenu mluvit.

Vedení zlínského klubu chce z postupu do předkola vytěžit co nejvíce. Výpadek peněžních prostředků od sponzorů chce kompenzovat zvýšeným vstupným. Ale nezdá se mi to jako optimální řešení.

Ceny lístků ovlivňuje mnoho faktorů. V základní části našlo cestu na zimní stadion Luďka Čajky průměrně 3 600 diváků. V předkole play-off to bude nepochybně více a fanoušci poženou Berany za postupem.

Ale to nic nemění na tom, že ceny ve Zlíně jsou pokřivené a neodpovídají poměru cena/výkon. Nic na tom nezmění ani nová kostka nad ledem, která bude od nové sezóny. Pokud si to management neuvědomuje, tak nová kostka je úplně to poslední, co zlínskému zimnímu stadionu chybí.

 

You Might Also Like