Politika

Zázrak ve Zlíně!

15.3.2018

Zázrak ve Zlíně! Zlínskému vedení se dočkalo mimořádné pocty. Papež František pozval primátora Miroslava Adámka (STAN) s delegací na soukromou návštěvu Vatikánu.

Papež František před časem dostal dopis od mladého páru z Francie popisující zázrak, který se ve Zlíne stal. Partneři v něm papežovi popisují situaci, díky které se jim podařilo vyhrát ve francouzské loterii několik milionů euro. Při rutinní procházce po památkách Zlína se dostali do jedné ze zlínských uliček a ztratili se. Partnerka na mobilu hledala cestu k Baťově mrakodrapu, když v tu najednou uviděla, jak její muž stojí na místě a nehýbe se. Ptala se ho, co se děje, ale neodpovídal. V tu chvíli muže osvítilo pronikající světlo z nebes. Což bylo zvláštní, protože bylo zataženo. Světlo bylo tak silné, že si toho všimli i kolemjdoucí a začali se kolem páru sbíhat. Po chvíli světlo zmizelo. Muž se okamžitě podíval na partnerku, vzal ji z rukou mobil a napsal nějaké čísla. Muž řekl: „Musíme okamžitě zpět do Francie“. Žena nechápala. Měli zaplacený pobyt na dalších několik dní. Ale muž byl neoblomný a pár okamžitě nasedl do auta a ujížděl do Paříže. Ještě ten den si muž vsadil v místní loterii, vyhrál a změnil se mu život.

Po několika dnech se ženě přiznal, že se mu ve Zlíně na chodníku zjevila výherní čísla. Žena zavolala zlínskému kamarádovi, který je do města pozval a popsala mu situaci. Kamarád ženě řekl, že na místě, kde se to muži stalo, dříve byla jenom tráva a chodník tam byl postaven až několik týdnů předtím. Takže nebýt nového chodníku, zázrak by se vůbec nestal. Pár by po trávě nešel a zázračné místo by minuly.

Žena to považovala za zázrak a napsala dopis papeži Františkovi. Papeže to zaujalo a pozval zlínské vedení na soukromou audienci do Vatikánu a osobně primátorovi poděkoval za příkladnou výstavbu chodníků a řekl mu, že bez něj by se zázrak nestal. Primátor papeže ujistil, že ve výstavbě chodníků nemíní polevit ani o trochu a bude chodníky stavět do poslední sekundy svého mandátu. Papež poté sice odmítl primátorův nápad na svatořečení chodníku, ale i tak to je obrovský úspěch. Primátor papeži jako dárek přivezl kus chodníku, na kterém muž při zázraku stál. Papež František poté sloužil mši za zlínské chodníky.

You Might Also Like