Politika

Zastávka Školní se bude znovu opravovat

23.3.2018

Vedení zlínského magistrátu (STAN+ANO) nám přineslo další z poměrně drahých přešlapů. Tentokrát nezvládly něco tak jednoduchého, jako je stavba zastávky Školní a ta se bude muset opravit.

S informací přišel serves iDNES.cz (https://bit.ly/2G1Opi0). Zastávka byla postavena tak úzká, že se tam lidé mačkají a překážejí si. I když bylo od začátku stavby již od pohledu zjevné (a spousta lidí na to upozorňovala), že bude zastávka velmi úzká, vedení radnice na to nepřišlo a reaguje až půl roku po otevření zastávky.

Mluvčí radnice Zdeněk Dvořák uvedl, že se bude zastávka muset znovu rekonstruovat. Což je dost silné prohlášení, když si vezmete, že to bude stát nové prostředky (čti peníze) z městské kasy. Zastávka se znovu uzavře a bude se muset rozšířit, aby měla vhodné parametry.

Musím se přiznat, že mě taková věc ani nepřekvapuje. U současného vedení jsem si na podobné věci zvykl (viz. vodopád v podchodu pod Priorem). Co mě ale dost vadí je to, že není nikdo odpovědný. Budou se naprosto zbytečně plýtvat městské peníze, které mohly být použity na něco jiného (teď jsem rozesmál sám sebe, protože jsem si uvědomil, že se ve Zlíně vlastně nic, kromě chodníků, nestaví, takže je vlastně není na co použít).

Ale sarkasmus stranou. Na této situaci je vidět myšlení vedení magistrátu, kterým dobré hospodaření nic neříká. A příště, když se něco pokazí jejich vinou, tak to prostě znovu opraví za městské peníze. Z jejich kapsy to není. No drama, lama.

You Might Also Like