Politika

Slavím! Ruský (český?) prezident Miloš Zeman v příštích letech nepřijede do Zlína.

21.3.2018

Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) odmítl platit nájezdy prezidentových a kancléřových kamarádů do Zlína a prezident země Miloš Zeman do Zlína v příštích letech nepřijede. Neumím slovy popsat svoji radost.

Informaci přinesl serves idnes.cz (http://bit.ly/2puXuV8). V článku se prezident Zeman přiznává, že kraj tím „potrestá“, když do něj nepřijede.

O večírcích kamárádů Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře, které se konaly v době prezidentovy „návštěvy“ kraje, kolují legendy. Pořádaly se opulentní hostiny a popíjel se převážně jen ten nejdražší alkohol. A vše poté platila kancelář hejtmana Jiřího Čunka, kterému jednoduše přišla faktura s rozpisem jednotlivých položek. Hejtman detaily faktur do médií odmítá komentovat, ale podle lidí obeznámených se situací, byli položky poměrně šokující. Desítky kamarádů a spolupracovníků si jednoduše ze Zlína udělalo soukromou party na nejvyšší úrovni. Jen jeden rozdíl tady byl, vše platil kraj.

To, že do Zlína prezident v příštích letech nepřijede je podle mě skvělá zpráva. Prezident Zeman a jeho spolupracovníci dělají ostudu celé zemi. V prestižním americkém magazínu Foreign Policy prezidenta Zemana nedávno označili za „opiléckého a sprostého aparátčíka“, který prosazuje ruské a čínské zájmy. Což je podle mě naprosto výstižné.

Ať si prezident Zeman jezdí jinam. Za mě jsem jenom rád, že nepřijede. Díky Miloši. A samozřejmě poděkování i hejtmanovi Čunkovi za to, že celý ten cirkus zarazil.

You Might Also Like