Politika

Senátor Ivo Valenta přemýšlí o kandidatuře na zlínského primátora

29.3.2018

Senátor a zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta (Strana soukromníků ČR) v rozhovoru pro Hospodářské noviny připustil možnost kandidatury na post primátora Zlína v podzimních komunálních volbách.

V poměrně pozoruhodném rozhovoru (https://bit.ly/2E3TYXj) Ivo Valenta řekl, že Strana Soukromníků ČR půjde do komunálních voleb samostatně, nebo ve spolupráci v ODS nebo STAN. Sám uvažuje o tom, že se pustí do boje o post nejvyšší – primátorský. Podle svých slov chce radnici doplnit lidmi, kteří jsou byznysový a proaktivní.

Ve zběsilém tempu pokračoval i dál. Když se ho redaktor zeptal, proč účastníkům pochodů gayů a lesbiček říká „kreatury“, tak se pan Valenta přiznal, že je konzerva a tvrdý Valach.

No a aby toho nebylo málo, tak má strach, aby se neopakovala doba, že se najedou Turkové a „muslimáni“ a odvezou si naše holky.

Rozhovor je veden skvěle a odpovědi pana Valenty jsou tak bizardní a šílené, že je až neuvěřitelné, že ho tolik lidí volí. Pana Valentu neznám, ale měl jsem ho vždycky za frajera evropského typu, který bydlel v zahraničí a má firmy po celé Evropě. A nerozumím tomu, proč nemá pochopení pro lidi a šíří nenávist k lidem, kteří mají jinou sexuální orientaci, nebo víru. Nebo proč občany Zlínského kraje straší nájezdy nějakých Turků a „muslimánů“.

Samozřejmě, ať si říká co chce. To je každého věc. Ale že na takové nesmysly slyší tolik lidí a v takové míře, že ho zvolili senátorem a krajským zastupitelem, je mi záhadou. Místo toho, aby z něj byl moderní liberální politik, který má zkušenosti z celého světa, tak do médií šíří nepravdy a nenávistné věci.

Stal se z něj skoro druhý Tomio Okamura, který má kampaň postavenou na lži a nenávisti. Útočí na nejnižší lidské pudy. A ti mu to, pro mě nepochopitelně, baští i s návnadou.

Budu doufat, že se pan Valenta zlínským primátorem nestane. Protože nechci mít v čele města člověka, který selektuje lidi podle jejich sexuální orientace a víry.

You Might Also Like