Sport

NY Rangers jsou oficiálně mimo play-off

29.3.2018

Co se dalo v půlce ledna předpokládat se stalo skutečností. Poprvé od sezóny 2004/2005 budou Jezdci bez play-off. Přestavba týmu už začala a v létě bude pokračovat. Čekají nás perné měsíce.

Přitom to do ledna vypadlo velmi dobře. Rangers nějak extra nezářili, ale byli na místech zaručující play-off. Ale pak přišlo zranění klíčových hráčů a byl konec.

Oficiální web nhl.com vidí několik důvodů letošní bídy Rangers (https://atnhl.com/2IdkkIK):

  1. Hra 5 na 5. Rangers jsou až na 27. místě v celé NHL v tvz. gólovém diferinciálu 5 na 5 (5-on-5 scoring) s mínus 27 góly (143 pro, 170 proti). Důvodem je především tragická obranná hra. Za ni nemohou jen obránci, ale také útočníci. Za poslední 3 roky dovolili Rangers soupeřům 3. největší počet střel a pokusů při hře 5 na 5, mají třetí nejhorší procentuální úspěšnost střel a druhou nejhorší statistiky xGA (obdržené vs. vstřelené góly) Více v článsu NY Post: (https://nyp.st/2pOvsEi).
  2. Hvězdný obránce Kevin Shattenkirk. Podepsal 4-letou smlouvu na 26,6 milionů dolarů a měl být klíčovým obráncem. Na začátku sezóny hrál slušně, ale pak se jeho forma horšila a nakonec vyšlo najevo, že tajil problémy s kolenem a koncem ledna šel na operaci. Ve 46 zápasech nasbíral 23 bodů (5 gólů a 18 asistencí) a vynechal 30 zápasů.
  3. Pád Miki Zibanejada. Centr první formace za prvních 24 zápasů nasbíral 22 bodů (11 plus 11), ale listopad a prosinec promarodil s otřesem mozku. A od té doby to už nebylo ono a od nového roku sklouzl do deprese s celým týmem. Snad bude už příští rok lídr.

Ale Rangers se nevzdávají a změny v týmu jedou na plné obrátky. Jaké jsou nové naděje:

  • v letním draftu máme 10 voleb, z toho 3 v prním kole, dva v druhé a tři v třetím.
  • český obránce Libor Hájek, který byl součástí obsáhlé výměny z Tampy by snad mohl dostat šanci od příští sezóny.
  • velice slibný bek Neal Pionk a golman Alexandar Georgiev. Vypadají velmi zajímavě a mohli by do týmu velice rychle zapadnout a nehrát jen nějakou vedlejší roli.
  • Lias Andersson a Filip Chytil. Mladí talenti, kteří strávili sezónu ve Frölunda, resp. Hartford Wolf Pack. Vedení týmu si oba borce vytáhlo na posledních pár zápasů základní části, aby si ošahali hru na nejvyšší úrovni a byli otrkaní před začátkem nové sezóny. Filip Chytil již dokonce hrál první 2 zápasy Rangers na začátku sezóny.

Doufám, že přestavba týmu dobře dopadne a Rangers se příští rok v plné síle vrátí do hry o slavný Stanley Cup. Hlavní je jedno: nenásledovat přestavby týmů jako je Edmonton, Buffalo nebo Islanders.

Ale věřím, že GM Gorton a prezident Sather jsou tak zkušení, že se jim něco podobného nestane a vrátí pohár Lorda Stanleyho tam, kam patří. Do nejslavnější arény světa – Madison Square Garden.

You Might Also Like