Sport

Jak si vedou NY Rangers? Do konce základní části jim zbývá 11 zápasů.

15.3.2018

Podívejme se na současný stav newyorských Jezdců.

Jezdci z New Yorku v noci na čtvrtek prohrávali 2:0 se silnými tučňáky, ale dokázali srovnat na 2:2. Ve třetí třetině Pittsburgh znovu vedl 3:2, ale Rangers dokázali znovu srovnat. Když všechno vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, tak gólman Georgiev 10 vteřin před konce třetí třetiny úmyslně (a poněkud nesmyslně) posunul branku a daroval tím hostům samostatný nájezd (posunutí branky v posledních dvou minutách zápasu, stejně tak jako zalehnutí puku, se trestá trestným střílením). Malkin ale nájezd nepromněnil a šlo se do prodloužení. V něm měli navrch hráči z Empire City a Mika Zibanejad ve třetí minutě prodloužení po přihrávce Kreidera skóroval.

Jezdci ztrácejí 11 zápasů do konce základní části 8 bodů na play-off ve východní konferenci. Ale na Wild Card jim chybí taky 8 bodů. Na postupující Columbus ztrácejí 8 bodů. Jelikož mají Rangers ve hře již jen 22 bodů, je velice nepravděpodobné, že se letos utkají o Stanley Cup.

Ale to nevadí. I kdyby postoupili, vypadli by v prvním kole. Na vítezství by to letos určitě nestačilo. Rangers v únoru prošli velkou změnou. Vyměnili ikony klubu v čele s kapitánem McDonaghem. To musím říct, že mi srdce na chvíli přestalo tlouct. Ryana jsem v NY obdivoval za jeho obětavost a hru, kterou v New Yorku předváděl. Rangers miloval, kapitánství pro něj bylo vším. Při odchodu z NY napsal upřímnou zpověď pro projekt „The Players Tribune“ (http://bit.ly/2FGpnRY). Řekl:

I played in the most famous arena in the world.

In front of the best fans in the world.

In the best city in the world.

And I mean every word of it.

Thank you, New York.

Sincerely,

Ryan McDonagh

Myslím, že to není třeba překládat. I když podobné věci říká hodně hráčů při odchodu z klubu, u Ryan tomu věřím do posledního slova. Za New York by padl. Myslím si, že ho zpráva o tradu do Tampy musela hodně tvrdě zasáhnout. To samé i jeho nynějšího spoluhráče J.T. Millera, který podle zákulisních zpráv řekl GM Gortonovi, že „to si děláš srandu“, když mu oznámil, že je tradovaný na slunnou Floridu.

Když si to shrneme, Rangers pustili Nashe, McDonagha, Millera, Holdena a Grabnera. Získali za to talentovaného útočníka Namestikova z Tampy, několik mladých hráčů a míst v prvním kole draftu.

I když jsem přestavbě rozuměl, tak mě to rvalo srdce. GM Gorton po několika letech sápání po Lordu Stanleym přestal mít trpělivost a rozhodl se do kádru zásadně říznout. Pravděpodobně si řekl, že s těmito hráči to už nepůjde, potřebujeme nové. Dobře. Ale proč pouštět ofenzivní eso Millera? Dříče Grabnera a kapitána McDonagha?

Ale jsem přesvědčen, že to GM Gorton a prezident Sather mají dobře promyšlené. Na draftu získáme pár super kvalitních mladých nadějí, které se zabudují do kádru a vytvoří okolo zkušených hráčů a legend v čele s Lundqvistem, Zuccarellem, Staalem, Kreiderem, Zibanejadem, Buchnevichem, Hayes a Shattenkirkem skvělý tým, který okamžitě zaútočí na Stanley Cup.

Let’s go Rangers. The City of Dreams.

You Might Also Like