Politika

Rozvoj Zlína v roce 2016? Zapomeňte! Město vsadí na chodníky a údržbu.

20.1.2016

Čekali jste v roce 2016 nějakou investici, která ze Zlína udělá modernější a atraktivnější město? Tak čekejte dál. Vedení města Zlín v čele s STAN a ANO si asi řeklo, že je ve Zlíně všeho dost a teď se budou soustředit pouze na opravu a údržbu. V rozpočtu města pro rok 2016 jsou investice za 300 milionů korun. Co z toho budeme mít? Opravu ulice Mostní, zbourání torza na Jižních svazích, opravu chodníků a údržbu městských budov. Ne, to není vtip, to je schválený rozpočet. A to je sakra málo!

Když si uvědomíte, že se v takovém stavu město nachází již pátým rokem, může to člověka až rozplakat. Ekonomický náměstek primátora, ornitolog Bedřich Landsfeld ještě poznamenal, že „město má v tomto velký vnitřní dluh a takový stav může trvat několik volebních období“. To má sice pan náměstek pravdu, každé město má majetek, o který se se musí starat. Ale to nemůže považovat za investici, nebo za dokonce rozvoj. Postavit chodníky, spravit budovu nebo opravit cestu by zvládl každý. Na to nepotřebujeme politiky.

Politici by měli mít vizi, kam město posunout dál. Aby bylo modernější a atraktivnější pro své občany. Ale vypadá to, že vedení města pouze plní myšlenky svého primátora Miroslava Adámka (STAN), který v roce 2015 prohlásil, že jejich cílem je“opravovat chodníky a cesty“ (http://bit.ly/1Nkcvez). Z toho mě mrazí a je mi velice líto, že takto primátor města může přemýšlet. Vítejte ve Zlíně v roce 2016! Městě chodníků a údržby!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply