Politika

Znovu nebezpečný přechod mezi UTB a Gahurovým prospektem

3.5.2015

Přecházet mezi UTB a Gahurovým prospekte m je pro občany Zlína znovu životu nebezpečné... Z místa zmizel přechod, který jsme tak těžce vybojovali. Loňská rekonstrukce měla přinést nový přechod, ale nestalo se tak… Město Zlín si znovu zahrává se životy svých občanů.

V květnu 2011 jsme se s několika spolužáky z UTB přivázali řetěžy k přechodu, který byl dočasně nainstalován mezi UTB a Gahurovým prospektem pro potřeby filmového festivalu (h7203508038_d8880b5e6b_ottp://bit.ly/1GSqCdK). Podařilo se nám jej zachovat do podzimu 2011, kdy byl za nepochopitelných událostí odstraněn (http://bit.ly/1DMx3I3). V létě 2012 se znovu blížil filmový festival a zebra byla znovu nakreslena (http://bit.ly/1Qc0vjy). To jsem považoval za vcelku skandální. V listopadu 2011 vystoupit na městkém zastupitelstvu a tam mi bylo řečeno mluvčím radnice Zdeňkem Dvořákem, že město přechod znovu naistalovat nemůže, protože jim to Policie ČR nedovolí (paradoxně Policie ČR vybudování přechodu maximálně podporovala). Mimo jiné mi radní a ornitolog Bedřich Landsfeld řekl, že si máme přecházet u Golemu…

Michal RudeckýProběhla nějaká jednání a přechod se mi nakonec v létě roku 2012 podařilo udržet na místě. Se slibem od vedení magistrátu, že v plánované rekonstrukci „NEJLEPŠÍ STUDIE ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽE“ Gahurova prospektu je počítáno s novým přechodem, který nahradí tento provizorní (vyjádření radnice – http://bit.ly/1DMx3I3)

Nepovedená a nudná proměna Gahurova prospektu byla v roce 2014 hotova a žádný přechod nevznikl. Za přechod nepovažuji zpomalovací práh, který není nijak označen. Řidiči před ostrůvkem vůbec nezpomalují a v žádném případě to neberou jako regulérní přechod.

Tímto místem denně projdou stovky až tisíce studentů, občanů města nebo návštěvníků krajského města. Jejich bezpečnost není v tomto místě zajištěna a je mi s podivem, že se nad tím nikdo nepozastavuje. Vedení města by se tímto problémem mělo okamžitě začít zabývat, než se někomu něco stane.

Přechod mezi UTB a Gahurovým prospektem

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply