Politika

Mráz přichází ze zlínských novin

17.5.2015

Je možné, aby vedení města nedělalo 4 roky nic a nebo všechno dělalo špatně? A nikdo by se o tom nedozvěděl? Ve Zlíně tomu tak je.

Od listopadu 2010 Zlínu vládne “nová” garnitura politiků ze strany STAN (Starostové a nezávislí‚ kteří nemají ve Zlíně ani členskou základnu), v čele s nejslabším primátorem Zlína všech dob Miroslavem Adámkem. Vystřídali mediálně lynčované politiky z ODS a ČSSD, kteří byli ze všech stran obviňováni z korupce a rozkrádání Zlína. Rozumím tomu, voliči rozhodli, že je potřeba změna a uvěřili starým tvářím v nových stranách.censorship

Že STAN (spolu s TOP 09 a ostatními novými stranami) propadl naprosto ve všem, co Zlíně od svého nástupu „politicky“ udělal a zklamal všechny co těmito lidmi kdy přišli do kontaktu, je zcela zřetelné. To se ale nedá nic dělat, oni to prostě neumí.

Šokující je ale jiná věc…A to ta‚ že o tom nikdo ve Zlíně nikdy nic nenapsal…Žádné zlínské médium (tištěné nebo online) – a že jich tady máme poměrně hodně‚ nenapsalo jedinou negativní zprávu o současné a bývalé zlínské koalici. Ani čárku! To byly samé zprávy o tom, že má primátor z kanceláře výhled na náměstí, že náměstek Dufek jezdí na kole nebo že ornitolog Landsfeld (mimochodem asi omylem zodpovědný za ekonomiku města) byl chytat ryby. Ale že by nějaká faktická zpráva – dokonce třeba investigativní reportáž, to nehrozilo. Když vezmeme v potaz, kolik desítek negativních (v několika případech i lživých) zpráv psaly zlínské média o koalicích bývalých (ODS, ČSSD a Lidovci). Ten nepoměr je do očí bijící.

Připomeňme si, co negativního se ve Zlíně do roku 2010 stalo a o čem jsme nikde nenašli ani čárku kritiky:

– neprostý rozpad koalice STAN, TOP 09, ANO, Lidovci, MoR (Morální očista radnice)

– nefungování a chaos na magistrátu – neschopnost primátora Adámka cokoliv řídit

– ztráta většiny v zastupitelstvu – koalice neměla po týdnu fungování většinu v zastupitelstvu a všechno musela schvalovat s tolik kritizovanou opozicí (ODS, ČSSD, aj…)

– nicnedělání – pouze opravu chodníků

– šílená rekonstrukce pochodu na náměstí Práce (zatékání, kolmé schody, betonový design, atd…)

– předražené a škaredé rekonstrukce parků – Gahurův prospekt, Náměstí Míru

– nulové čerpání z fondů EU (dokonce ani žádná příprava projektů)

– zásah Útvaru organizovaného zločinu na magistrátu

govt-censorshipO žádných z těchto událostí jsme se nemohli dočíst nic kritického ze strany zlínských médií. Jak tištěných, tak online. To je samozřejmě věc naprosto nevídaná a šokující. Když vezmeme v potaz, kolik událostí se stalo a že se o žádné z nich neobjevila objektivní a kritická zpráva, tak z toho jde mráz po zádech.

Zlínská média samozřejmě ovlivňují dění ve městě a zároveň můžou formovat myšlení občanů na různé události. A to, že nedělají svoji práci pořádně může být ovlivněno pouze dvěma věcmi – buď to neumí a nebo jsou se současným vedením magistrátu domluveni, že o nich nic kritického psát nebudou. Jak tak znám současnou situaci, tak bych se spíš přikláněl k druhé variantě.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply