Politika

Ostuda vedení města při zavření restaurace Spirit v Kongresovém centru

10.5.2015

Před rokem v Kongresovém centru ve Zlíně skončila restaurace Spirit. Za tento velký problém lze vinit pouze jeden subjekt – vedení města Zlína. Velmi zajímavým faktem je, že o skončení restaurace neinformovalo žádné zlínské médium…Samozřejmě to není náhoda.

Spirit byl oblíbeným místem pro obyvatele města, tak turisty. Byl jediným místem v centru města, kde jste mohl někoho pozvat, kvalitně se najíst a zároveň být v krásném prostředí. Bohužel po uzavření restaurace je ve Zlíně znovu prázdno a v podstatě nemůžete v centru nikam kvalitně zajít. Což je ostuda.Spirit Restaurant

Ale provozovatelům Spiritu se není co divit. I kdyby měli restauraci celoročně plnou, byli téměř pořád v mínusu. Spirit měl od města dostávat dotaci na energie, ale nikdy ji nedostal. V praxi to vypadalo tak, že v Kongresovém centru nebyly rozděleny energie podle jednotlivých provozovatelů, ale všichni platili všechno. To znamená, že Spirit platil i energie za kongresový sál a další věci. Což je samozřejmě ekonomická sebevražda a je nepochopitelné, že to tak může v Kongresovém centru fungovat.

Sprit RestaurantKdyž skončila Spiritu smlouva, tak se rozhodli, že další pokračování za takových podmínek nepřipadá v úvahu. A město místo toho, aby urychleně zareagovalo a domluvilo se s provozovatelem na vylepšení smlouvy a vyplacení dotace, tak pro jistotu neudělalo vůbec nic. No tak se provozovatel sbalil a šel dělat další byznys jinam.

Město Zlín vypsalo již několik soutěží na nového provozovatele restaurace. Ale asi to nikoho nepřekvapí – vůbec nikdo se nepřihlásil. Je jasné, že když se zájemci seznámili s podmínkami provozování a měli alespoň trochu rozumu, tak s díky rychle utekli.

Zlín otevřenou a fungující restauraci v Kongresovém centru nutně potřebuje. Ale s vyjednávacími schopnostmi vedení města nebude vůbec jednoduché, ne-li nemožné nového provozovatele najít. Vždycky jsem si myslel, že někdo, kdo v komunálních volbách dostane 33%, musít mít nějaké vedoucí schopnosti…Mýlil jsem se. Ale co už, hlavně opravme chodníky.

Pro připomenutí, o uzavření takto důležité restaurace neinfomovalo žádné zlínské tištěné nebo online médium. To by ale pro média znamenalo, že by musely kritizovat vedení radnice. Což se za 5 let ani jednou nestalo a jde mi z toho mráz po zádech. Že by byli spolu snad nějak domluveni?

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Denisa Velešíková 10.5.2015 at 17:54

  „Ale asi to nikoho nepřekvapí – vůbec nikdo se nepřihlásil. Je jasné, že když se zájemci seznámili s podmínkami provozování a měli alespoň trochu rozumu, tak s díky rychle utekli.“
  Toto není tak úplně pravda, bylo několik zájemců, několik kol a momentálně už je nájemce vybraný.
  Nakolik je to sebevražda, to posoudí asi čas 🙂

 • Reply Michal Rudecky 16.9.2015 at 7:20

  Dobrý den Deniso, nemáte tak úplně pravdu…Výběrové řízení bylo Radou města v srpnu 2015 zrušeno, nikdo vybrán nebyl.

 • Leave a Reply