Sport

Fotbaloví Ševci míří do první ligy!

18.5.2015

Tak to vypadá, že se fotbaloví Ševci po šesti letech vrátí do nejvyšší fotbalové soutěže – Synot ligy. Což je pro Zlín jedině dobře, druhá liga je sice taky liga, ale nedá se na to dívat.Je to více jak 10 let, kdy hrál Zlín první ligu a doma porážel Spartu a trápil v již neexistujícím poháru Intertoto Atletico Madrid. Byly to pro Zlín krásné fotbalové časy, kdy Ševči skončili dvě sezóny po sobě na krásném 7. místě s minimálně odstupem příčky před sebou.

Ševci byli postrachem ligy a dokonce je slavný Ivan „Ivánek“ Horník ve své době označoval jako „m….“, co hrají dobře”…Jenže jak to tak už bývá u regionálních klubů, tak někteří hráči skončili a další se prodali do jiných klubů, nikdo kvalitní se nenakoupil a klub v sezóně 2008/2009 sestoupil do 2. ligy.

Což byla pro klub katastrofa, protože co si budeme namlouvat, 2. liga nikoho nezajímá. Já sám jsem na zlínský fotbal přestal chodit po roce stráveném ve druhé lize, protože se na to nedalo dívat. Hráči se ani nesnažili, hra byla o ničem a ani nechodili diváci. Přál jsem si, aby se Ševci vrátili do první ligy, ale dlouhé roky to nechycházelo. Faktorů bylo určitě hodně – od peněz, hráčů, nasazení, až po kvalitu ostatní mužstev.

Letos to ale vypadá, že by se to mohlo konečně podařit. Dvě kola před koncem jsou Ševci na třetím místě a na Varnsdorf, který drží druhé postupové místo, ztrácí 6 bodů. Když vezmeme v potaz, že Varnsdorf hraje na půdě první Olomouce a první ligu hrát podle mě nechce – nemá odpovídající stadion a a peníze, tak jsou Ševči jednou nohou v prní lize.

Ale známe český fotbal, je v něm možné cokoliv. Takže držím palce a snad to dobře dopadne!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply